Bekwaam Blijven – Ambulancezorg – Grootschalig Geneeskundige Bijstand
8 AccreditatiepuntenDe ambulancesector heeft landelijke afspraken gemaakt over deskundigheidsbevordering en het behoud van bekwaamheid. Dit is omschreven in het Fundament voor bekwaamheid in de ambulancezorg; vastgesteld door de NVMMA. De uitzendkracht heeft een aparte positie in de ambulancezorg, door zijn regionaal overschrijdende inzetbaarheid. Als onderdeel van het bekwaamheidsbeleid van TMI bieden we trainingen en toetsingen onder de naam – bekwaam blijven ambulancezorg –
Leerdoelen:
In deze training staat de organisatie en uitvoering bij grootschalige inzet centraal. Dit thema is een uitdaging in de ambulancezorg, vanwege het niet reguliere karakter van de inzet. Naast verdieping in de structuur, opbouw en inzet van grootschalige zorgverlening, ga je scenario’s spelen waar je met verschillende taken en omstandigheden wordt uitgedaagd om ‘klaar’ te zijn voor grootschalige zorgverleningen van diverse aard in de toekomst.
Bekwaam blijven ambulancezorg – Grootschalige geneeskundige bijstand
Het programma van de scholing ziet er als volgt uit:
- 08:00 – 08:30 uur: Welkom en opzet van de dag bespreken;
- 08:30 – 10:30 uur: GGB, CBRN, Geweld;
- 10:30 – 10:45 uur: Koffiepauze;
- 10:45 – 11:30 uur: Carrousel technical skills: Taken < – > Communicatie
- 11:30 – 12:15 uur: Carrousel technical skills: Communicatie < – > Taken
- 12:15 – 13:00 uur: Lunch;
- 13:00 – 14:30 uur: Scenariotraining in twee groepen: – 3 x 30 minuten GGB – Trauma <-> GGB – CBRN/Terreur;
- 14:30 – 14:45 uur: Koffiepauze;
- 14:45 – 15:15 uur: Kennistoets
- 15:15 – 16:45 uur: Scenariotraining in twee groepen: – 3 x 30 minuten GGB – CBRN/Terreur <-> GGB – Trauma ;
- 16:45 – 17:00 uur: Evaluatie en afsluiting.
Docenten
Johan Verlijsdonk
Functies die kunnen meedoen
- Ambulancechauffeurs;
- Ambulanceverpleegkundigen;
- Meldkamercentralisten.
Accreditatie
8 punten
Na deelname ontvang je een certificaat en accreditatie in het V&V kwaliteitsregister.
Overige wetenswaardigheden
- Voorafgaand aan de training is een uur zelfstudie verplicht. Bij inschrijving ontvang je hier een gedetailleerd overzicht van.
- Trainen doen we in ambulancekleding; je kunt je ter plaatse omkleden.
- Een goed verzorgde lunch is inbegrepen.
Kosten deelname
* Voor medewerkers met een flexcontract zijn de scholingskosten in eerste instantie voor eigen rekening. Wanneer je met een flexcontract uiterlijk binnen zes maanden na aanvang van de training gedurende drie aaneengesloten maanden minimaal 24 uur per week voor TMI hebt gewerkt, vergoeden wij 50% van de scholingskosten. Dit bedrag wordt aan je terugbetaald. Deze vergoeding geldt uitsluitend voor (bij)scholingen die zijn gevolgd via de TMI Academy.